DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for pædagogisk filosofi og generel pædagogik

Uddannelser

Kandidatuddannelser

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Broström, Stig Emeritus stbr@edu.au.dk +4524447570 D, 106
Carlsson, Monica Susanne Lektor monica@edu.au.dk +4587163724 D, 104
Dohn, Niels Bonderup Lektor dohn@edu.au.dk +4587163716 1483, 544
Eskildsen, Mikkel Tore Videnskabelig assistent mte@edu.au.dk 1483, 1483-530
Frandsen, Henrik Vase Lektor hvf@edu.au.dk +4587163871 A, 114a
Frølund, Sune Lektor sufr@edu.au.dk +4587163631 A, 116a
Hansen, Ole Henrik Lektor ohh@edu.au.dk +4587163692 D, 109
Hedegaard-Sørensen, Lotte Lektor lohes@edu.au.dk +4587163754 D, 337
Helding Vembye, Mikkel Ph.d.-stipendiat mihv@edu.au.dk +4593508990 1483, 420
Henriksen, Mia Skjold Tvede Ph.d.-studerende msth@edu.au.dk A, 118b
Hornsgaard, Martin Kjær Ph.d.-stipendiat makh@edu.au.dk 1483, 432
Huggler, Jørgen Lektor johu@edu.au.dk +4587163828 A, 114b
Hyldgaard, Kirsten Lektor hyldgaard@edu.au.dk +4587163805 D, 243
Jensen, Hans Siggaard Professor hsj@edu.au.dk +4587163887 B, 105a
Kauffmann, Oliver Lektor kauffmann@edu.au.dk +4593508040 B, 103b
Knoop, Hans Henrik Lektor knoop@edu.au.dk +4593508162 1483, 554
Korsgaard, Ove Professor emeritus ove@edu.au.dk
Laursen, Per Fibæk Professor pefi@edu.au.dk +4521702695 B, 103c
Magne, Jeanette Lektor jema@edu.au.dk +4587163854 D, 115
Nielsen, Carsten Fogh Videnskabelig assistent cafo@edu.au.dk +4593508164 1483, 520
Olsen, Anne-Marie Eggert Lektor ameo@edu.au.dk +4587163976 A, 116b
Petersen, Karen Bjerg Lektor kp@edu.au.dk +4587163821 1483, 551
Pio, Frederik Lektor frpi@edu.au.dk +4587163906 B, 104
Poulsen, Frida Ph.d.-studerende frpo@edu.au.dk
Rømer, Thomas Aastrup Lektor thar@edu.au.dk +4587163606 1483, 546
Schmidt, Lars-Henrik Professor lhs@edu.au.dk +4587163785 A, 419
Schou, Lotte Rahbek Lektor Emerita lrs@edu.au.dk +4587162896 1483, 530
Sørensen, Asger Lektor aso@edu.au.dk +4587163974 A, 118a
Tiftikci, Neriman Ph.d.-studerende neti@edu.au.dk
Wiberg, Merete Lektor wiberg@edu.au.dk +4520586298 1483, 519
Wieser, Clemens Lektor wie@edu.au.dk +4522501016 1483, 518

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel