DPU

Aarhus University Seal / Aarhus Universitets segl

Afdeling for pædagogisk sociologi

Videnskabelige medarbejdere

Navn Jobtitel E-mail Telefon Bygning
Allerup, Peter N. Emeritus nimmo@edu.au.dk +4521653793 D, 329
Andersen, Ida Gran Adjunkt idagran@edu.au.dk +4587162798 1483, 418
Bjerre, Jørn Lektor jbje@edu.au.dk +4587162691 1483, 548
Bruun, Jens Lektor jebr@edu.au.dk +4587163848 D, 242
Christensen, Anders Astrup Videnskabelig assistent anch@edu.au.dk 1483, 428
Christensen, Jacob Adjunkt jach@edu.au.dk +4522288781 1483, 423
Coninck-Smith, Ning de Professor ning@edu.au.dk +4530539404 D, 345
Cordsen, Rune Frederik Ph.d.-studerende ruco@edu.au.dk
Dorf, Hans Emeritus hado@edu.au.dk
Fristrup, Tine Lektor tifr@edu.au.dk +4587163601 D, 244
Frørup, Anna Kathrine Videnskabelig assistent anka@edu.au.dk +4587163989 D, 318
Gumus, Emine Postdoc egumus@edu.au.dk 1483, 529
Gümüs, Sedat Lektor sgumus@edu.au.dk +4593521820 1483, 426
Hansen, Christian Sandbjerg Lektor csh@edu.au.dk D, 311
Hansen, Line Skov Opholdsstipendiat lsh@edu.au.dk 1483, 419
Høyen, Marianne Lektor hoyen@edu.au.dk +4561181729 D, 348
Jacobsen, Bo Hedegaard Ph.d.-studerende boja@edu.au.dk D, 112
Jensen, Niels Rosendal Lektor nrj@edu.au.dk +4587163709 D, 316
Jensen, Simon Skovgaard Ph.d.-studerende ssj@edu.au.dk
Kindtler, Kristian Ekstern lektor krki@edu.au.dk 1483, 530
Kofod, Kasper Emeritus kako@edu.au.dk +4587163815 D, 329
Kristensen, Rune Müller Adjunkt ruvk@edu.au.dk D, 354
Krøger, Anne Ph.d.-studerende akpe@edu.au.dk 1483, 419
Langager, Søren Lektor langager@edu.au.dk +4587163618 D, 315
Larson, Anne Lektor anne@edu.au.dk +4587163985 D, 346
Laursen, Ronni Ph.d.-stipendiat rl@edu.au.dk 1483, 419
Lieberkind, Jonas Lektor lieberkind@edu.au.dk +4587163831 D, 349
Malling, Anders Ebbestrup Videnskabelig assistent andersmalling@edu.au.dk 1483
Michel-Schertges, Dirk Lektor dimi@edu.au.dk +4593521802 D, 325
Molbæk, Mette Postdoc metm@edu.au.dk D, 335
Moutsios, Stavros Lektor stam@edu.au.dk +4587163641 D, 201
Nagbøl, Søren Peter Lektor sona@edu.au.dk +4587163617 D, 317
Olsen, Astrid Ph.d.-studerende amo@edu.au.dk
Pedersen, Cecilia Petrine Molander Ph.d.-studerende cepp@edu.au.dk
Qvortrup, Lars Professor lq@edu.au.dk +4527844005 D, 320b
Rasmussen, Jens Professor jera@edu.au.dk +4587163852 D, 320c
Reimer, David Professor MSO dare@edu.au.dk +4587163935 1483, 425
Schmidt, Maria Christina Secher Postdoc mase@edu.au.dk D, 335
Skovlund, Henrik Lektor hens@edu.au.dk +4587163872 D, 340
Smith, Emil Ph.d.-stipendiat esmith@edu.au.dk 1483, 432
Sortkær, Bent Post.doc. beso@edu.au.dk 1483, 423
Tetler, Susan Emerita tetler@edu.au.dk D, 329
Thorborg, Mathias Merrild Roerup Videnskabelig assistent mmth@edu.au.dk
Thrane, Casper Ph.d.-studerende cath@edu.au.dk +4587162897 1483, 414
Weiss, Felix Adjunkt fewe@edu.au.dk +4593508920 1483, 424
Winther-Jensen, Thyge Professor emeritus twj@edu.au.dk D, 119
Wistoft, Karen Professor MSO kawi@edu.au.dk +4587163823 D, 357

Seneste publikationer

Sortér efter: Dato | Forfatter | Titel